آیا توربین ها و تجهیزات دوّار شما از آلودگی وارنیش رنج می برند؟

 

 

 

 

 

دلیل تشکیل وارنیش اکسید شدن تدریجی روغن، در نتیجه مجاورت با نقاط داغ سیستم می باشد. چنین نقاط داغی در توربین های گازی به وفور یافت می گردد.

ذرات وارنیش پس از تشکیل، بر روی نقاط مختلف سیستم رسوب کرده و منجر به اختلال در کارکرد شیرهای کنترل هیدرولیکی سوخت یا فرسایش سریع یاتاقان ها  می گردد.

جداسازی وارنیش از روغن های صنعتی با روش های رایج فیلتراسیون امکان پذیر نیست و بخش اعظم این ذرات  ریز میکرون از دام فیلترهای معمولی می گریزند.

بعلاوه وارنیش موجود در روغن توربین با افزایش دمای روانکار به حالت محلول در آمده و روش های معمول فیلتراسیون قادر به جداسازی آلودگی های به جا مانده خواهد بود.

یونیت الکترواستاتیک جدا کننده وارنیش محلول از روغن توربین ESVR نتیجه تحقیقات گسترده مهندسی نهام پالا در خصوص یافتن راه حلی کارآمد به منظور جداسازی این آلودگی از روغن توربین های گازی می باشد.

عملکرد این دستگاه بر اساس فناوری تبدیل وارنیش محلول موجود در روغن به حالت نامحلول و سپس جداسازی ذرات ساب میکرونی موجود در روانکار به کمک فناوری فیلتراسیون الکترواستاتیک می باشد.

با توجه به آنکه سایر روش های مورد استفاده در دنیا برای جداسازی وارنیش موجود در روغن بسیار پرهزینه می باشد، تکنولوژی ESVR با صرف کسری از هزینه تعویض کامل روغن توربین، علاوه بر افزایش سطح تمیزی روانکار سطئح غیر قابل دسترس داخل توربین و یاتاقان ها را به طور کامل پاکسازی می کند.

فناوری ESVR  بر صورت آنلاین و آفلاین بر روی کلیه توربین های گازی قابل استفاده می باشد.

دانلود کاتالوگ یونیت ESVR